Zobacz także:

W Ogrodzie Sztuk wystawa plenerowa – Someart

W Ogrodzie Sztuk (na ścianie letniego amfiteatru) możemy podziwiać mural wykonany przez poznańskiego artystę występującego pod pseudonimem „Someart”.

Więcej…

W piątek Bibliotekę odwiedziło 178 osób!

W piątek 8 maja, po długiej przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemicznym, Biblioteka nasza została otwarta.

Więcej…

Nowość wydawnicza!

Kolekcja kartek pocztowych w zbiorach Muzeum Miejskiego liczy ponad 1200 egzemplarzy i stale się powiększa. Gromadzone są kartki prezentujące Nową Sól i okolice w granicach obecnego powiatu nowosolskiego, wyprodukowane przed 1945 r. i powojenne do czasów współczesnych.

Więcej…

W piątek 8 maja, po długiej przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemicznym, Biblioteka nasza została otwarta.

Co prawda z ograniczeniami (książki podaje jedynie bibliotekarz, oddający muszą mieć zakryte usta, a zwracane publikacje trafiają na kilkudniową kwarantannę), ale nie zniechęciły one czytelników, których przybyło tego dnia bardzo dużo. W sumie Bibliotekę Główną i Oddział dla Dzieci odwiedziło 178 osób. Zwróciły one 535 zbiorów (książek, płyt muzycznych i audiobooków) i pożyczyły 504. W bezpośrednich rozmowach z bibliotekarzami wielu nowosolan podkreślało, że bardzo brakowało im dostępności do naszych półek i regałów i że się bardzo cieszą, że mogą znów korzystać ze zbiorów.
Przy okazji przypominamy, że w wyznaczonym miejscu w holu wypożyczalni Biblioteki Głównej czytelnicy mogą odbierać zamówione wcześniej drogą telefoniczną czy mailową zbiory. Natomiast w Galerii pod Tekstem czytelnicy sami zwracają książki za pomocą urządzenia selfcheck.
Natomiast w Oddziale dla Dzieci obsługujemy wyłącznie osoby powyżej 13. roku życia, a młodsze w towarzystwie opiekuna. W wyznaczonym miejscu w holu Oddziału czytelnicy odbierają zamówione wcześniej tytuły, a w oknie Czytelni Oddziału oddają książki, które są odpisywane z kont.

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.com.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 3553430

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/