Zobacz także:

Nowe wytyczne funkcjonowania MBP

Przed wejściem, w widocznym miejscu, znajdują się informacje o zasadach korzystania z usług Biblioteki w czasie epidemii COVID-19.

Więcej…

Kino Europa: xABo: Ksiądz Boniecki

„Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych” – mówi bohater filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”: filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik.

Więcej…

Kino Europa: Scooby-Doo!

W pierwszej kinowej animacji ze Scooby-Doo w roli głównej poznamy nowe wątki, dotyczące pochodzenia uroczego psiaka. Zobaczymy też najbardziej zawiłe śledztwo w historii Tajemniczej Spółki.

Więcej…

Od 1 lipca Tomasz Marek Jedraszak pełni obowiązki dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej.Pani Elżbieta Gonet przeszła na emeryturę.

Pan Tomasz (rocznik 1988) jest absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, na którym uzyskał tytuł magistra historii. Z Miejską Biblioteką Publiczną jest związany od lutego 2014 roku, gdzie został przyjęty na stanowisko ds. obsługi czytelnika. Z czasem powierzono mu obowiązki bibliotekarza regionalisty, którego zadaniem było tworzenie bazy bibliografii regionalnej, promocja zbiorów i wydarzeń dotyczących powiatu nowosolskiego. Jako archiwista z wykształcenia przejął również pieczę nad składnicą akt biblioteki. W nowosolskiej bibliotece przeszedł od szczebla młodszego bibliotekarza do starszego bibliotekarza. Od 1 lipca 2020 roku powierzono mu funkcję pełniącego obowiązki dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli.

Od 2014 roku jest radnym Rady Miejskiej Otyń, w której obecnie pełni funkcję Wiceprzewodniczącego. Szczęśliwy mąż Anity i ojciec 8-miesięcznego Franciszka.

 

Instytucje kultury w mieście:

Nowosolski Dom Kultury

Kontakt:

ul. M. J. Piłsudskiego 49

Tel: +48 68 387 90 15

www.ndk.com.pl

Muzeum Miejskie

Kontakt:

ul. Muzealna 20

Tel: +48 68 387 36 40

www.muzeum-nowasol.pl

Biblioteka Miejska

Kontakt:

ul. ul. Bankowa 3

Tel: +48 68 3553430

www.biblioteka.nowasol.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna

Kontakt:

ul. Zjednoczenia 42

Tel: +48 68 387 36 05

psm.wer.pl/