Do 31 lipca można dzielić się z nami swoimi pomysłami na temat rewitalizacji obszaru po byłej Nowosolskiej Fabryce Nici Odra. Jest to część programu „Re…Odra”, który zakłada przywrócenie blisko 8.888 m.kw obszaru do tkanki miejskiej.

Czy teren po fabryce nici to problem, czy może szansa na nowe centrum miasta? Czy ten teren to potencjał?  Miasto oraz Skarb Państwa mają pomysł na główne działania, a są nimi wybudowanie nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, skanalizowanie cieku Rudnianka, budowa oświetlenia, budowa parkingów i dróg dojazdowych na osi głównej zakładu pomiędzy ulicą Wrocławską a Topolową (z włączeniem do ulicy Topolowej). Budowa  prostopadłej drogi wraz z parkingami wzdłuż wyburzonego obiektu dawnej przędzalni i zagospodarowanie placu po rozbiórce drugiego budynku. Mają tam powstać także ciągi komunikacyjne w kierunku parku Odra, które umożliwią  włączenie terenu do tkanki miejskiej tak, aby przedsiębiorcy i pracownicy czuli się bezpiecznie, a mieszkańcy mogli korzystać z nowych interesujących zagospodarowanych przestrzeni.
Czekamy na Państwa głosy, propozycje i sugestie. Można je składać pisemnie i wrzucać do specjalnie w tym celu ustawionych skrzynek, które znajdują się obok Urzędu Miasta, na placu przed fontanną przy LO oraz na placu Wyzwolenia.

Zobacz także:

Wakacje w mieście

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę zajęć sportowych, artystycznych czy edukacyjnych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i zaczynają się 1 lipca.

Więcej…

Uwaga, ważna informacja - WYBORY

W związku z prowadzonym remontem w budynku byłego Gimnazjum nr 3 przy ulicy Kasprowicza 8 informujemy, że:

Więcej…

Wspieramy akcję "kupuj lokalnie"

Nowa Sól włącza się do akcji Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego: „Wspieraj lubuskich producentów, kupuj lokalnie”, w której zachęca się do nabywania regionalnych produktów wytworzonych przez producentów z województwa lubuskiego.

Więcej…