Do 31 lipca można dzielić się z nami swoimi pomysłami na temat rewitalizacji obszaru po byłej Nowosolskiej Fabryce Nici Odra. Jest to część programu „Re…Odra”, który zakłada przywrócenie blisko 8.888 m.kw obszaru do tkanki miejskiej.

Czy teren po fabryce nici to problem, czy może szansa na nowe centrum miasta? Czy ten teren to potencjał?  Miasto oraz Skarb Państwa mają pomysł na główne działania, a są nimi wybudowanie nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, skanalizowanie cieku Rudnianka, budowa oświetlenia, budowa parkingów i dróg dojazdowych na osi głównej zakładu pomiędzy ulicą Wrocławską a Topolową (z włączeniem do ulicy Topolowej). Budowa  prostopadłej drogi wraz z parkingami wzdłuż wyburzonego obiektu dawnej przędzalni i zagospodarowanie placu po rozbiórce drugiego budynku. Mają tam powstać także ciągi komunikacyjne w kierunku parku Odra, które umożliwią  włączenie terenu do tkanki miejskiej tak, aby przedsiębiorcy i pracownicy czuli się bezpiecznie, a mieszkańcy mogli korzystać z nowych interesujących zagospodarowanych przestrzeni.
Czekamy na Państwa głosy, propozycje i sugestie. Można je składać pisemnie i wrzucać do specjalnie w tym celu ustawionych skrzynek, które znajdują się obok Urzędu Miasta, na placu przed fontanną przy LO oraz na placu Wyzwolenia.

Zobacz także:

Przypadek ASF w powiecie nowosolskim

W piątek 15 listopada Wojewoda Lubuski wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego i nowosolskiego. W sobotę został opublikowany kolejny dokument w tej sprawie. W wyznaczonym obszarze potwierdzono także kolejny przypadek ASF u dzika.

Więcej…

Maciej Jankowski pełni funkcję prezydenta Nowej Soli

Z dniem 5 listopada pełniącym funkcję prezydenta Miasta Nowa Sól został Maciej Jankowski. W środę 6 listopada wicewojewoda lubuski  Wojciech Perczak przywitał M. Jankowskiego w budynku Urzędu Miejskiego. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor generalny UM Jacek Milewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko.

Więcej…

Spotkanie z Wojciechem Mannem

 27 listopada spotkanie z Wojciechem Mannem w Nowosolskim Domu Kultury. Miejscówki można odbierać w kasie NDK

Więcej…