Znany wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski przygotował niezwykły projekt edukacji ekologicznej. Już w sierpniu przez ponad 2 tys. km i kilkadziesiąt miejscowości poprowadzi trasa wyjątkowej wyprawy rowerowej pt. „Cycling Recycling”.

Wspólnie z lokalnymi samorządami, mediami i organizacjami społecznymi organizowana będzie akcja informacyjna i edukacyjna, zachęcająca do przyjaznych środowisku zachowań, w tym zbiórki i recyklingu elektroodpadów i baterii. Dodatkowo w 10 wybranych miastach będą zorganizowane akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz konferencje prasowe.
2 sierpnia we wtorek ekolog przyjedzie na swoim rowerze do Nowej Soli. W tym dniu w godzinach 10:00-12:00 przy ul. Ciepielowskiej 9 odbędzie się zbiórka elektroodpadów i baterii. Dla mieszkańców przygotowane są drobne ekogadżety, np. rowerowe lampki, czapeczki, opaski odblaskowe, które będą rozdawane za przynoszone duże elektroodpady. Do akcji już zgłosili się pracownicy okolicznych firm. Z Dominikiem Dobrowolskim będzie można spotkać się na konferencji prasowej o godz. 10:00 (Nowa Sól, ul. Ciepielowska 9), na którą rowerzysta serdecznie zaprasza.

Dominik Dobrowolski 2 sierpnia ok. godz. 13 będzie przejeżdżał przez Zieloną Górę, rowerzysta zaprasza mieszkańców Zielonej Góry do wspólnej jazdy w kierunku Sulechowa i Świebodzina.

Wyprawa rozpoczyna się we Wrocławiu 1 sierpnia, tu też planowana jest meta - 21 sierpnia. Trasa, spotkania, akcje, konferencje prasowe, zdjęcia – to wszystko jest na bieżąco zamieszczane na stronie www.cycling-recycling.eu . Wyprawa „Cycling Recycling” ma charakter otwarty, tzn na na dowolnych jej odcinkach można się dołączyć i wspólnie przejechać wybraną trasę. W ramach projektu rusza także w całej Polsce akcja bezpłatnego odbierania dużych elektrośmieci np: lodówek, kuchenek, pralek i zmywarek. Szczegóły na www.decydujesz.pl . Zbiórkę i recykling elektroodpadów zapewniają Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku.

Zobacz także:

Przypadek ASF w powiecie nowosolskim

W piątek 15 listopada Wojewoda Lubuski wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego i nowosolskiego. W sobotę został opublikowany kolejny dokument w tej sprawie. W wyznaczonym obszarze potwierdzono także kolejny przypadek ASF u dzika.

Więcej…

Maciej Jankowski pełni funkcję prezydenta Nowej Soli

Z dniem 5 listopada pełniącym funkcję prezydenta Miasta Nowa Sól został Maciej Jankowski. W środę 6 listopada wicewojewoda lubuski  Wojciech Perczak przywitał M. Jankowskiego w budynku Urzędu Miejskiego. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor generalny UM Jacek Milewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Petreczko.

Więcej…

Wadim Tyszkiewicz senatorem Rzeczypospolitej Polskiej

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz w wyborach parlamentarnych otrzymał 63 675 głosów, co daje 51,9% i został Senatorem Rezczypospolitej Polskiej. W powiecie nowosolskim to aż 68, 76% poparcia.

Gratulujemy!