21 października odbędą się wybory samorządowe. Nowosolanie bedą wybierać: prezydenta Nowej Soli, radnych do Rady Miejskiej w Nowej Soli, radnych do Rady Powiatu Nowosolskiego oraz radnych do Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Miasto Nowa Sól podzielone zostało na 18 obwodów. Do głosowania uprawnionych jest 30 222 mieszkańców Nowej Soli.

 

Kto może głosować? Takie prawo przysługuje osobom pełnoletnim, wpisanym do rejestru wyborców na obszarze miasta Nowa Sól. Wybierając się na głosowanie,  należy wziąć ze sobą dokument potwierdzajacy tożsamość wyborcy.

Otrzymasz cztery karty do głosowania:

do głosowania na prezydenta Nowej Soli,

radnych do Rady Miejskiej w Nowej Soli,

radnych do Rady Powiatu Nowosolskiego

oraz radnych do Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Kiedy wybierzesz kandydatów na każdej z kart, pamiętaj, by przy wyborze radnego postawić tylko jeden znak "X" przy jednym nazwisku. Ta sama zasada dotyczy wyborów do Rady Powiatu, Sejmiku i prezydenta. Jeśli mieszkasz w Nowej Soli,ale jesteś zameldowany w innej miejscowości, a chcesz zagłosować w naszym mieście musisz dopisać się do rejestru wyborców. Należy przyjść do Urzędu Miejskiego (pokój nr 114) do 16 października i dopisać się do rejestru wyborców.

Siedziby obwodowej komisji wyborczej otwarte będą od godziny 7.00 do 21.00.

TUTAJ w zakładce "wybory samorządowe 2018" znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące wyborów samorzadowyc, na przykład:

OBWIESZCZENIE PREZYDENTA MIASTA NOWA SÓL z dnia 27 sierpnia 2018 r. w sprawie utworzenia okręgów wyborczych

OBWIESZCZENIE PREZYDENTA MIASTA NOWEJ SOLI z dnia 14 września 2018 r. informacja o numerach i granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych

 

Zobacz także:

Jak palić w piecu?

Większości z nas palenie w sezonie grzewczym kojarzy się z dorzucaniem do rozpalonego pieca kolejnych porcji opału. Jednak jest to metoda nieefektywna i nieekonomiczna.

Więcej…

Podziel się jednym procentem

 

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz zachęca wszystkich Nowosolan do przekazania 1% podatku lokalnym organizacjom pozarządowym.

Więcej…

Wakacyjne dyżury w miejskich przedszkolach

 

Informujemy rodziców dzieci uczęszczających do miejskich przedszkoli o dyżurach jakie będą pełnić poszczególne przedszkola w okresie wakacyjnym.

Więcej…