W wyborach samorządowych, które odbyły się 21 października, zwyciężył Wadim Tyszkiewicz, uzyskując ok. 79% poparcia. 

Szanowni Państwo, drodzy Nowosolanie, bardzo dziękuję za zaufanie, jakim mnie po raz kolejny obdarzyliście. Dziękuję wszystkim, którzy spełnili swój obywatelski, patriotyczny obowiązek i wzięli udział w głosowaniu.
Dziękuję przede wszystkim tym, którzy oddali na mnie i na moją drużynę głos. Dziękuję wszystkim moim sympatykom, w Polsce i za granicą, którzy trzymali za mnie kciuki, nie mogąc wziąć w Nowej Soli udziału w wyborach.
Zapewniam też tych, którzy nie oddali na mnie głosu, że będę starał się godnie reprezentować wszystkich Nowosolan przez kolejne lata, bez względu na poglądy polityczne i preferencje wyborcze mieszkańców naszego miasta.
Będę, jak do tej pory, przede wszystkim samorządowym rzemieślnikiem, menadżerem działającym na rzecz i w interesie wszystkich mieszkańców miasta.
Wynik wyborów na prezydenta miasta na poziomie ok. 79% jest dzięki Wam jednoznaczny. Bardzo się z tego wyniku cieszę i bardzo, bardzo dziękuję.
Mam świadomość tego, że mój wynik jest o 8% gorszy, niż w poprzednich wyborach, mimo tego, że Nowa Sól przez te lata zrobiła ogromny krok do przodu w swoim rozwoju.
Wiem, że dzisiaj w kraju są bardzo mocno rozhuśtane emocje polityczne, że często ludzie głosują przeciwko czemuś i komuś, a nie za czymś i za kimś.
Moi kontrkandydaci nie przedstawili żadnego racjonalnego i realnego programu, a jednak zdobyli zaufanie sporej części mieszkańców Nowej Soli. To też jest dla mnie wyraźny sygnał i mobilizacja do tego, żeby dotrzeć z moim programem i argumentami do tej części lokalnej społeczności.
Ja, jak i radni z mojego komitetu wyborczego oraz moi współpracownicy chcemy przede wszystkim skupić się na pracy dla miasta. Każdy z nas ma różne poglądy polityczne, od lewa do prawa. W samorządzie jednak „polityczność” schodzi na marginalny plan. Tu się liczy praca i współpraca na rzecz naszej małej ojczyzny. I taką pracę, zaangażowanie i poświęcenie obiecuję w imieniu własnym oraz wszystkich radnych miejskich i powiatowych, z naszego bezpartyjnego Komitetu Wyborczego Wyborców Wadim Tyszkiewicz.
Pozdrawiam
Wadim Tyszkiewicz

 

Zobacz także:

Spotkanie z prezydentem Tyszkiewiczem

Ekologia, przyjazne środowisko, czyste powietrze, walka ze smogiem – możliwości i plany” - to temat pierwszego w tym roku i już szóstego z kolei spotkania mieszkańców z Wadimem Tyszkiewiczem z cyklu ,,Porozmawiajmy z Prezydentem o Nowej Soli”.

Więcej…

Ferie w mieście 2019

Niestety zima skąpi śniegu, więc tymczasem nie ulepimy bałwana, ale Urząd Miejski w Nowej Soli przygotował dla nowosolskich uczniów wiele atrakcji aby uprzyjemnić ferie zimowe.

Więcej…

Nowa Sekretarz Urzędu Miejskiego

Od stycznia 2019 roku sekretarzem Urzędu Miejskiego w Nowej Soli będzie Natalia Walewska-Wojciechowska.


Pani Wojciechowska wygrała konkurs który urząd przeprowadził w grudniu 2018 roku. Natalia Walewska- Wojciechowska pochodzi z Zielonej Góry, przez ostatnie 8 lat była dyrektorem Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, a wcześniej pracowała w Urzędzie Marszałkowskim na stanowisku kierownika wydziału Promocji i zespołu ds. marki. Pani Wojciechowska była związana z naszym urzędem w latach 2003-2006, obsługując inwestorów w wydziale integracji europejskiej i promocji. Prywatnie jest zwolenniczką zdrowego stylu życia, biega, interesuje się jogą i medytacją