Komitet organizacyjny obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości ma zaszczyt zaprosić Mieszkańców Nowej Soli 11 listopada na uroczystości związane z 100 Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Harmonogram uroczystości:

9.30 Msza święta za Ojczyznę (kościół pw. św. Józefa Rzemieślnika)

15.30 Nadanie rondu u zbiegu ulic Towarowej i Zjednoczenia nazwy „Rondo 100-lecia Odzyskania Niepodległości”

Po odsłonięciu tabliczek zgromadzeni przechodzą przed pomnik Bohaterom Walk o Polskę

Uroczystości przed Pomnikiem Bohaterom Walk o Polskę

Apel poległych, przemówienia

Posadzenie dębu (Plac Powstańców Śląskich i Wielkopolskich)

Uroczystości zakończy pokaz sztucznych ogni

Podczas uroczystości zgromadzenie otrzymają Kokardy Narodowe uszyte przez uczniów nowosolskich szkół, a także ciastka w biało-czerwonych barwach przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II (Spożywczak). Uczestnicy uroczystości otrzymają także pamiątkową pocztówkę na której widnieją prace plastyczne nowosolskich uczniów, laureatów konkursu Drogi do Niepodległości.

 

Zobacz także:

Spotkanie z prezydentem Tyszkiewiczem

Ekologia, przyjazne środowisko, czyste powietrze, walka ze smogiem – możliwości i plany” - to temat pierwszego w tym roku i już szóstego z kolei spotkania mieszkańców z Wadimem Tyszkiewiczem z cyklu ,,Porozmawiajmy z Prezydentem o Nowej Soli”.

Więcej…

Ferie w mieście 2019

Niestety zima skąpi śniegu, więc tymczasem nie ulepimy bałwana, ale Urząd Miejski w Nowej Soli przygotował dla nowosolskich uczniów wiele atrakcji aby uprzyjemnić ferie zimowe.

Więcej…

Nowa Sekretarz Urzędu Miejskiego

Od stycznia 2019 roku sekretarzem Urzędu Miejskiego w Nowej Soli będzie Natalia Walewska-Wojciechowska.


Pani Wojciechowska wygrała konkurs który urząd przeprowadził w grudniu 2018 roku. Natalia Walewska- Wojciechowska pochodzi z Zielonej Góry, przez ostatnie 8 lat była dyrektorem Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, a wcześniej pracowała w Urzędzie Marszałkowskim na stanowisku kierownika wydziału Promocji i zespołu ds. marki. Pani Wojciechowska była związana z naszym urzędem w latach 2003-2006, obsługując inwestorów w wydziale integracji europejskiej i promocji. Prywatnie jest zwolenniczką zdrowego stylu życia, biega, interesuje się jogą i medytacją