Niestety zima skąpi śniegu, więc tymczasem nie ulepimy bałwana, ale Urząd Miejski w Nowej Soli przygotował dla nowosolskich uczniów wiele atrakcji aby uprzyjemnić ferie zimowe.

Przygotowaliśmy dla młodych mieszkańców szereg rozrywek, m.in. animacje, zajęcia taneczne czy wspólne czytanie i oglądanie bajek. Na uczniów czekają obiekty w miejskich ośrodkach sportu i rekreacji. Wśród nich są boiska, sale i hale sportowe. Rusz się podczas ferii!

W czasie ferii (od 14 do 27 stycznia) zachęcamy do aktywnego spędzania czasu na boiskach i orlikach. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku od 9.30 do godzin popołudniowych. Przez cały okres zimowej przerwy, najmłodsi mieszkańcy mogą skorzystać z zajęć taneczno-rekreacyjnych i sportowych, a w Bibliotece czy Muzeum odkryć na nowo świat bajek czy nowosolskiego szlaku solnego. Jak co roku pracownia ceramiczna przy Nowosolskim Domu Kultury zaprasza dzieci i młodzież do kreatywnego spędzenia czasu, a pracownia muzyczna pod nazwą „muzyczna planeta barw” oferuje zajęcia rytmiczno-melodyczne. Pasjonatów modelarstwa na pewno zainteresuje pracownia modelarska pn. „na morzach i w przestworzach” .

Jednymi z największych atrakcji na pewno będą animacje dla dzieci w Sali Drabinkowo oraz zajęcia taneczne dla dzieci i zajęcia fitness dla młodzieży organizowane przez Studio Health Step Fitness Dance.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wszystkim młodym Mieszkańcom udanych i bezpiecznych ferii.

Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież interesująco, przyjemnie i bezpiecznie wykorzystają czas wolny od zajęć szkolnych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. 

Harmonogram

 

Zobacz także:

Święto Solan 2019 już w ten weekend!

Od piątku 14 czerwca do niedzieli 16 czerwca zapraszamy na Święto Solan! W tym roku nie zabraknie atrakcji dla każdego: będą koncert gwiazd, występy formacji tanecznych, pokazy modeli pływających, nauka samoobrony dla kobiet, trening fitness na trampolinach, międzynarodowy turniej judo i wiele, wiele innych  atrakcji. Zaczniemy jak zawsze barwnym korowodem Solan - tym razem startujemy o godzinie 15.00 spod hali elektryka w kierunku placu Floriana. Żyj kolorowo-to temat tegorocznego korowodu.

Więcej…

Wieczór autorski z tomikiem poezji Elżbiety Bielskiej-Kajzer

W środę 12 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii pod Tekstem na spotkanie z wierszami Elżbiety Bielskiej-Kajzer.

Więcej…

Złota Rybka ponownie w Nowej Soli

9  czerwca  w Nowej Soli odbędą się największe w Europie zawody wędkarskie „Złota Rybka". Współorganizatorem zawodów, jest nowosolski Urząd Miasta.

Więcej…