Miejska Biblioteka Publiczna i Film Festiwal Solanin od lat ze sobą współpracują. Stąd co roku w naszej Galerii pod Tekstem odbywają się retrospektywne seanse filmowe.

W tym roku zaplanowano ich w sumie trzy. Pierwsze kwietniowe mamy już za sobą, teraz przed nami dwa następne: 16 maja (czwartek) i 3 czerwca (poniedziałek). Jedno i drugie rozpocznie się o godz. 18.00.

Przy okazji informujemy, że tegoroczny jedenasty festiwal odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Czym jest OFF?

W momencie, gdy widzowie zachwycają się nad kolejnymi superprodukcjami rodem z Hollywood, na drugim biegunie filmowego światka powstaje tzw. kino niezależne, docierające zazwyczaj do wąskiego grona odbiorców. Czym konkretnie jest kinematografia spod znaku OFF? Najprościej tego typu produkcje określić można jako niszowe, niekomercyjne, często niskobudżetowe, będące artystyczną wizytówką młodych reżyserów. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy to filmy kina niezależnego zostają doceniane na najważniejszych festiwalach i trafiają do szeroko rozumianego mainstreamu. Odnoszą one wówczas ogromny sukces i otwierają nieznanym dotąd twórcom furtkę do sławy.

 

Zobacz także:

Dobry start (300+)

 

Świadczenie Dobry start (300+) jest realizacją rządowego programu „Dobry start”. Jego celem jest wsparcie rodzin z dziećmi w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego.

 

Więcej…

Nowa Sól z szansą na Rowerową Stolicę Polski

Nowa Sól z szansą na zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Kręć z nami!

Więcej…

Za parkowanie i bilety autobusowe zapłać komórką

Od poniedziałku 1 lipca 2019 roku w nowosolskiej strefie płatnego parkowania, można zapłacić mobilnie. Wystarczy ściągnąć na swój telefon aplikację moBilet (Google play, App Store, Windows, Black Berry), dokonać krótkiej rejestracji, wybrać  miasto „Nowa Sól”, a następnie właściwą SPP (strefa płatnego parkowania) i dokonać zakupu biletu.

Więcej…