Miejska Biblioteka Publiczna i Film Festiwal Solanin od lat ze sobą współpracują. Stąd co roku w naszej Galerii pod Tekstem odbywają się retrospektywne seanse filmowe.

W tym roku zaplanowano ich w sumie trzy. Pierwsze kwietniowe mamy już za sobą, teraz przed nami dwa następne: 16 maja (czwartek) i 3 czerwca (poniedziałek). Jedno i drugie rozpocznie się o godz. 18.00.

Przy okazji informujemy, że tegoroczny jedenasty festiwal odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Czym jest OFF?

W momencie, gdy widzowie zachwycają się nad kolejnymi superprodukcjami rodem z Hollywood, na drugim biegunie filmowego światka powstaje tzw. kino niezależne, docierające zazwyczaj do wąskiego grona odbiorców. Czym konkretnie jest kinematografia spod znaku OFF? Najprościej tego typu produkcje określić można jako niszowe, niekomercyjne, często niskobudżetowe, będące artystyczną wizytówką młodych reżyserów. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy to filmy kina niezależnego zostają doceniane na najważniejszych festiwalach i trafiają do szeroko rozumianego mainstreamu. Odnoszą one wówczas ogromny sukces i otwierają nieznanym dotąd twórcom furtkę do sławy.

 

Zobacz także:

Złota Rybka ponownie w Nowej Soli

9  czerwca  w Nowej Soli odbędą się największe w Europie zawody wędkarskie „Złota Rybka". Współorganizatorem zawodów, jest nowosolski Urząd Miasta.

Więcej…

Utrudnienia na kładce w porcie

Od poniedziałku 20 maja rozpoczynają się prace montażowe stałej iluminacji świetlnej kładki nad kanałem portowym.

Więcej…

Zapraszamy na koncert

30 maja o godzinie 19.00 w kościele pw. św. Antoniego w Nowej Soli odbędzie się koncert Orkiestry kameralnej oraz chóru z Senftenbergu. Orkiestra kameralna oraz chór kameralny są częścią szkoły muzycznej w Senftenbergu, mieście partnerskim Nowej Soli.

Więcej…