Uwaga aktualizacja! Zmienił się zasięg obszaru objęty ograniczeniami (kolor czerwony na mapie) oraz obszaru ochronnego (kolo żółty). Mapę ognisk i przypadków ASF oraz aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami (zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2019/1952 z dnia 25 listopada 2019 r.), która dotyczy m.in. powiatu nowosolskiego, można na bieżąco obserwować TUTAJ

 

 

W miejscu znalezienia padłych dzików z wirusem ASF wyznaczono obszar objęty ograniczeniami. Na mapach Głównego Lekarza Weterynarii został oznaczony również obszar ochronny, który swoim zasięgiem obejmuje województwo lubuskie oraz przygraniczne tereny województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Przypominamy, że w związku z ASF tymczasowo zostały zamknięte dla ruchu most w Stanach i część ścieżki rowerowej od Otynia do granicy z Wielkopolską. Na terenie skażonym obowiązuje również zakaz wstępu do lasu.

W przypadku znalezienia martwego dzika należy o tym fakcie jak najszybciej poinformować Powiatowego Lekarza Weterynarii (od 7.00 do 15 .00 – tel 68 45 83 858 ) lub zadzwonić na numer alarmowy.

źródło: Powiat Nowosolski

Pobierz ulotkę

 

Zobacz także:

Zmiany na ulicy Chrobrego

1 sierpnia wprowadzono tymczasową zmianę organizacji ruchu w ciągu ulicy Chrobrego -związana jest ona z budową wałów przeciwpowodziowych w Nowej Soli. Termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu – do 31 grudnia 2020.

Więcej…

Konkurs: 9 miesięcy pełnych miłości

Dział profilaktyki i promocji zdrowia w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli zaprasza kobiety w ciąży zamieszkujące na terenie Nowej Soli do udziału w konkursie fotograficznym „9 miesięcy pełnych miłości”.

Więcej…

MOPS w nowym budynku

Zakończyła się przebudowa budynku dawnej SP2 na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od kilku dni pracownicy MOPS pracują już w nowym budynku.

Więcej…