Uwaga aktualizacja! Zmienił się zasięg obszaru objęty ograniczeniami (kolor czerwony na mapie) oraz obszaru ochronnego (kolo żółty). Mapę ognisk i przypadków ASF oraz aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami (zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2019/1952 z dnia 25 listopada 2019 r.), która dotyczy m.in. powiatu nowosolskiego, można na bieżąco obserwować TUTAJ

 

 

W miejscu znalezienia padłych dzików z wirusem ASF wyznaczono obszar objęty ograniczeniami. Na mapach Głównego Lekarza Weterynarii został oznaczony również obszar ochronny, który swoim zasięgiem obejmuje województwo lubuskie oraz przygraniczne tereny województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Przypominamy, że w związku z ASF tymczasowo zostały zamknięte dla ruchu most w Stanach i część ścieżki rowerowej od Otynia do granicy z Wielkopolską. Na terenie skażonym obowiązuje również zakaz wstępu do lasu.

W przypadku znalezienia martwego dzika należy o tym fakcie jak najszybciej poinformować Powiatowego Lekarza Weterynarii (od 7.00 do 15 .00 – tel 68 45 83 858 ) lub zadzwonić na numer alarmowy.

źródło: Powiat Nowosolski

Pobierz ulotkę

 

Zobacz także:

Ferie w mieście 2020

Niestety zima skąpi śniegu, więc tymczasem nie ulepimy bałwana, ale Urząd Miejski w Nowej Soli przygotował dla nowosolskich uczniów wiele atrakcji aby uprzyjemnić ferie zimowe.

Więcej…

Kondolencje

Z wielkim żalem żegnamy Bronisława Malego, Radnego Rady Miejskiej w Nowej Soli, wspaniałego Przyjaciela i Trenera młodych sportowców. Odszedł Człowiek mądry, uczciwy i szlachetny. Niełatwo znaleźć słowa pociechy w tych trudnych dniach. Rodzinie oraz Najbliższym możemy jednak życzyć sił do zniesienia bólu i wyrazić nadzieję, że czas złagodzi poczucie straty.
Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski
Wiceprezydent Natalia Walewska - Wojciechowska
wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego 
Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Soli Andrzej Petreczko wraz z Radnymi Rady Miejskiej 
 

Nie żyje Radny Bronisław Maly

Z wielkim smutkiem informujemy, że w nocy z 10 na 11 stycznia, zmarł Radny Rady Miejskiej Bronisław Maly.

Więcej…