Zobacz także:

Startuje Nowosolska Amatorska Liga Siatkówki

Startuje 13 edycja Nowosolskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.NALS to impreza, którą od lat organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli.

Więcej…

Bieg patriotyczny z okazji Odzyskania Niepodległości

Adam Draczyński Running Team, KB Wikon Nowa Sól, Klub Mam Nowa Sól mają przyjemność zaprosić na 7 Trening patriotyczny z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej…

Ogłoszenie o pracy na pływalni Solan

DYREKTOR MIEJSKIEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI W NOWEJ SOLI ogłasza nabór na stanowisko Gospodarz Obiektu Sportowego w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji

Więcej…

logo 450 latNowosolski Dom Kultury w ramach obchodów 450-lecia miasta ogłosił konkurs na krótki film o Nowej Soli.
Przedmiotem konkursu jest realizacja krótkiego filmu o Nowej Soli, ukazującego w nowatorski i pomysłowy sposób walory, specyfikę, niepowtarzalność i wyjątkowość Nowej Soli oraz jej mieszkańców.
Maksymalny czas trwania filmu - 270 sekund (4.5 minuty).

Film musi zawierać w sobie elementy, pozwalające na jednoznaczne powiązanie go z Nową Solą. Film może być nakręcony kamerą cyfrową, telefonem komórkowym, posiadać podkład muzyczny, łączyć obraz filmowy z techniką animacyjną. W filmie można zastosować tekst lektorski lub napisy.
Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:
gimnazja,
szkoły ponadgimnazjalne,
open - dla wszystkich zainteresowanych osób.
Konkurs trwa od 11 lutego do 14 czerwca 2013 roku.
Filmy winny być dostarczone osobiście lub przesłane na nośniku CD lub DVD wraz z Metryką filmu i Kartą zgłoszenia (druki dostępne u organizatora) w powszechnym zapisie .avi, .mov lub .mpg do siedziby Nowosolskiego Domu Kultury ul. J.Piłsudskiego 49 do dnia 17 maja 2013r.
Zgłoszone do konkursu filmy zostaną ocenione i wstępnie wyselekcjonowane przez jury powołane przez organizatora.
W drugim etapie w dniach 27 maja–14 czerwca 2013 r. wśród wyselekcjonowanych przez jury filmów odbędzie się głosowanie Internetowe za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook poprzez kliknięcie ikony „Lubię to" pod danym filmem oraz „Fajne" w serwisie You Tube.
Laureatami Konkursu zostaną filmy:
ocenione najwyżej przez jury w pierwszym etapie w kategoriach:
gimnazja,
szkoły ponadgimnazjalne,
open;
film, który uzyska największą ilość kliknięć „Lubię to" w serwisie społecznościowym Facebook oraz ilość głosów „Fajne" w serwisie You Tube.

Organizator przyzna laureatom nagrody rzeczowe na kwotę 3000 zł.
Nagrodzone filmy będą emitowane podczas „Święta Solan".

powiat unihokej chopcw i dziewczat podstawowki 2013W piątek 22 lutego br. w hali MOSiR na Botanicznej odbyły się powiatowe turnieje unihokeja dziewcząt i chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W rywalizacji dziewcząt awans do zawodów rejonowych uzyskały zawodniczki PSP 6 i PSP 8 Nowa Sól, natomiast w rywalizacji chłopców PSP 5 i PSP 8 Nowa Sól.

Wyniki

Unihokej dziewcząt

SP 5 Nowa Sól - SP 8 Nowa Sól 0:1 (0:0)
SP 6 Nowa Sól - SP 5 Nowa Sól 2:2 (1:1)
SP 8 Nowa Sól - SP 6 Nowa Sól 2:3 (1:3)
Kolejność końcowa:

SP 6 Nowa Sól 2 3 5:4 - awans do zawodów rejonowych
SP 8 Nowa Sól 2 2 3:3 - awans do zawodów rejonowych
SP 5 Nowa Sól 2 1 2:3

SP 6: Julia Kulczycka, Oliwia Karpińska, Natalia Romaszko, Natalia Lończyk (3 bramki), Anna Kaczmarek, Anita Zacharka, Kamila Dubicka (2), Ola Dykta i Paulina Kapitan
Trener: Krzysztof Gronostaj
SP 8: Aleksandra Dudziak (1), Zosia Osińska, Wiktoria Gruszczyńska, Oliwia Rudnicka, Sandra Bętlewska (1), Hania Leśniewska, Justyna Swinarek, Kaja Solarewicz, Bianka Wegner, Alicja Dera, Karolina Bieńkowska (1), i Laura Urban
Trener: Rafał Snoch

Unihokej chłopców

SP 6 Nowa Sól - SP 8 Nowa Sól 0:4 (0:2)
SP 5 Nowa Sól - SP 6 Nowa Sól 7:1 (6:1)
SP 8 Nowa Sól - SP 5 Nowa Sól 2:4 (0:3)

Tabela końcowa
1) SP 5 Nowa Sól 2 4 11:3 - awans do zawodów rejonowych
2) SP 8 Nowa Sól 2 2 6:4 - awans do zawodów rejonowych
3) SP 6 Nowa Sól 2 0 1:11

SP 5: Maciej Brzozowski (9), Sebastian Szafer (1), Kacper Sorbian, Wojciech Topik, Jakub Weis, Hubert Pantera, Kacper Jakubas (1), i Edgar Kuczmański
Trener: Elżbieta Fudalej
SP 8: Szymon Cielek (2), Marcel Marciniak (3), Adrian Kępiński, Klaudiusz Nowicki, Tomasz Panasiuk, Michał Bugaj, Dominik Sawczak, Paweł Pierzchalski (1), Mateusz Ejryś i Kamil Kosiński

Plakat na 23 lutego UKS ARESNowosolski UKS ARES zaprasza na Turniej koszykówki dzieci. 23 lutego, Hala Sportowa Elektryka, ulica Piłsudskiego, godzina 10.00. Turniej odbywa się w ramach obchodów 450-lecia Nowej Soli.

szachy12Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza miłośników i osoby chętne do nauki gry w szachy do Kawiarenki Szachowej, w każdy ostatni poniedziałek miesiąca. 
Prowadzenie: Andrzej Ciesielski. Spotkanie: poniedziałek, 25 lutego 2013 r. godz. 17.00
Galeria pod Tekstem, ul. Bankowa 3
Wstęp wolny! ZAPRASZAMY!

 

 

 

 

nals 2012-2013Wyniki X kolejki Nowosolskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, która odbyła się 06 lutego br. w hali MOSiR na Botanicznej.

 

„Gedia Poland" - „Olimp" Nowa Sól 0:3 (22:25,19:25,22:25)
Gedia Poland : Szymon Heliński, Przemysław Adamczak, Jakub Filipek, Rewus Dawid, Michał Kramczyński, Piotr Kuzemczak
„Olimp": Adam Łechtański, Przemysław Szczepański, Leszek Świderski, Rafał Popiołek, Piotr Flis, Tomasz Sasina
GOKiS Siedlisko - „Astra Kadet" Nowa Sól 3:0 (25:20,25:16,26:24)
GOKiS: Rafał Dudziński, Dorota Dudzińska, Paweł Szymczak, Szymon Kowalik, Tadeusz Kowalik, Tomasz Hardy
„Astra Kadet": Arkadiusz Zakrzewski, Adrian Zakrzewski, Mikołaj Wójcik, Aleksander Poznański, Damian Sasin, Patryk Turos, Patryk Olejniczak, Aleksander Wójcik, Marian Legieć, Maciej Dłuski, Adam Rzewuski,

„Ares" Nowa Sól - „Murena" Bytom Odrz. 3:0 (25:17,25:20,25:18)
Ares": Bartłomiej Lis, Paweł Tyrakowski, Radosław Jaz, Rafał Snoch, Michał Rybarczyk, Mirosław Kasprowicz, Piotr Kuzemczak,
„Murena": Adrian Niżnikowski, Stanisław Głębski, Ryszard Rapke, Piotr Woźniak, Jakub Zawadzki, Krzysztof Sarul
„Lubusz" Lipiny - MOSiR N. Sól/Kożuchów 0:3 (23:25,20:25,19:25)
Lubusz": Łukasz Radkowiak, Marcin Cieślik, Jarosław Burdka, Leszek Tomaszewski, Julian Woźniczak
MOSiR: Grzegorz Rogula, Marek Majorczyk, Wojciech Swaryczewski, Marcin Kumek, Cezary Grajner, Magda Waldemar

 

XI kolejka: 13 luty 2013
18,00 „Astra Kadet" – „Lubusz", „Olimp" – GOKiS
19,30 MOSiR – "Ares", „Murena" – "Gedia"
Hala MOSiR, ul. Botaniczna 22

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Budynek główny

Kontakt:

ul. Świętej Barbary 2

Tel: +48 68 387 55 20

www.mosir-nowasol.pl

Park Krasnala

Kontakt:

ul. Al. Wolności

Tel: +48 68 415 66 69

ORLIK "KACZA GÓRKA"

Kontakt:

ul. Południowa

Tel: +48 68 415 66 68

Przystań pasażerska i Marina

Kontakt:

Marina

Tel: +48 68 38 71 944

Hala Widowiskowo-Sportowa

Kontakt:

ul.Botaniczna 22

Tel: +48 68 387 03 63

Stadion Sportowy

Kontakt:

ul. 1-go Maja 26

Tel: +48 68 387 78 07

Orlik Jana Pawła II

Kontakt:

ul. Jana Pawła II

Tel: +48 68 444 37 66

Orlik na Botanicznej

Kontakt:

ul. Botaniczna 22

Tel: +48 68 387 03 63